Вівторок, 10.12.2019, 06:55
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Категорії розділу
Інформація ОНП [106]
Законодавство [54]
Сурдопедагогіка [96]
Освіта глухих [166]
Освіта України [53]
Освіта за кордоном [20]
Медицина [13]
Консультація [16]
Країна глухих [78]
Адміністратор сайту [8]
Пошук
Вхід на сайт
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

hit counter
ОБ'ЄДНАННЯ НЕЧУЮЧИХ ПЕДАГОГІВ
Головна » Освіта України

30 жовтня 2019 року відзначає славний ювілей кафедра сурдопедагогіки та сурдопсихології імені М.Д.Ярмаченка Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова
Пора зрілості, часу “збирати каміння….”. А здобутки – серйозні, вагомі.
Ще будучи аспіранткою, я мала честь бути присутньою на врочистостях, присвячених 45-річчю з дня заснування кафедри. І, сьогодні, гортаючи сторінки видання, присвяченого цій події, я подумки повертаюся і до часу свого навчання на дефектологічному факультеті (кафедра сурдопедагогіки) у 1983-1988 рр. під керівництвом чудової людини – Колесника Івана Пантелійовича, декана із проникливими голубими очима.
Молоді роки у кожної людини сповнені сподівань, планів, очікувань. Тогочасна мережа освітніх закладів для дітей з порушеннями слуху вже могла похвалитися не лише успіхами школярів, а й ... Читати далі »

Категорія: Освіта України | Переглядів: 72 | Додав: Admin | Дата: 31.10.2019

Згідно чинного законодавства, батьки (або особи, які їх замінюють) є відповідальними за освіту дитини. Так, у Сімейному кодексі України (ст.150, п.2) зазначається, що батьки зобов’язані “піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток” та “забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя” (ст.150, п.3).  
У Законі України “Про освіту” вказано про відповідальність батьків за здобуття дітьми дошкільної освіти (ст.11 п.3, ст.55 пп.2, 4), а також про те, що батьки зобов’язані сприяти виконанню дитиною освітньої програми та досягненню дитиною передбачених нею результатів навчання, дбати про фізичне і психічне здоров’я дитини, створювати належні умови для розвитку їх природних задатків, нахилів та здібностей (ЗУ “Про дошкільну освіту” ... Читати далі »

Категорія: Освіта України | Переглядів: 1048 | Додав: Admin | Дата: 01.03.2018

Освіта у нашій країні впродовж багатьох років зазнавала різних експериментів, змін, реформ. Ми захоплювались одними методами навчання, активно їх втілювали в педагогічну практику, потім розчаровувались, засуджували їх, відмовлялись від них, вишукували інші, знову розчаровувались, бо не отримували тих результатів, які очікували. Тепер зрозуміли, що ми навчали дітей не зовсім тому, що їм потрібно, що надаємо багато теоретичних знань тим дітям, які не можуть їх засвоїти, які не хочуть бути вченими-теоретиками, а бажають освоїти ту чи іншу професію, яка буде давати їм засоби для існування, простіше кажучи — годуватиме їх.
Новий Закон про освіту це враховує і, сподіваємось, дасть позитивні результати.
Реформування потребує і спеціальна педагогіка, яка повинна підготувати до життя дітей з особливими потребами, які у зв’язку з певними порушеннями мають обмежені можлив ... Читати далі »

Категорія: Освіта України | Переглядів: 187 | Додав: Admin | Дата: 13.02.2018

Про ЗНО та підстави звільнення від проходження ЗНО та умови вступу за результатами вступних іспитів без проходження ЗНО

Згідно з спільним наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 29.08.2016  № 1027/900 "Деякі питання участі в зовнішньому незалежному оцінюванні та вступних іспитах осіб, які мають певні захворювання та/або патологічні стани, інвалідність" діагноз "Двобічна глухота з вестибулярними розладами" (шифр Н90-Н91) може бути перешкодою для проходження зовнішнього незалежного оцінювання.

Згідно частини 2 зазначеного вище Наказу інформація про захворювання або патологічний стан, що може бути перешкодою для проходження зовнішнього незалежного оцінювання, зазначається в одному з перерахованих нижче документів. При цьому для осіб з порушеннями сл ... Читати далі »

Категорія: Освіта України | Переглядів: 1339 | Додав: Admin | Дата: 02.02.2018

1. Вимоги до уроку в спеціальній школі.

2. Сучасний урок – це твір мистецтва, де педагог уміло використовує всі можливості для розвитку особистості учня М.Ебнер-Ешенбах.

3. Завдання корекційної освіти. 
Підготувати дитину з особливими освітніми потребами до повноцінного життя в сучасних соціально- економічних умовах.

4. Вимоги до уроку у допоміжній школі: 
– реалізація в комплексі освітньої корекційно-розвиваючої, виховної функції навчання; 
– відповідність уроку принципам навчання; 
– організаційна чіткість уроку; 
– оптимізація навчально-виховного процесу;
– інтенсифікація навчально-виховного процесу; 
– відповідність змісту уроку навчальним програмам; 
– здійснення міжпредметних і внутріпредметних зв&# ... Читати далі »

Категорія: Освіта України | Переглядів: 173 | Додав: Admin | Дата: 17.01.2018

Новий закон “Про освіту” було ухвалено. Під час засідання Верховної Ради депутати вносили правки “з голосу” – зокрема, була відновлена норма, що була проголосована у першому читанні, щодо мінімального розміру заробітної плати у 3 мінімальні заробітні платні – тобто більше 9 600 тисяч. Правда в прикінцевих положеннях зазначається, що до 2023 року мінімальний оклад педагогів поступово зростатиме до чотирьох прожиткових мінімумів. А норма щодо розміру мінімального окладу в три мінімальні зарплати почне діяти з 2023 року.
5 вересня 2017 року Верховна Рада обіцяє зробити те, що мала встигнути ще до початку своїх канікул – розглянути закон “Про освіту” у другому читанні.
Цей документ готувався більше трьох років експертами та чиновниками, узгоджувався з усіма стейкхолдерами та зацікавлен ... Читати далі »

Категорія: Освіта України | Переглядів: 202 | Додав: Admin | Дата: 20.09.2017

Міністерство освіти і науки України продовжує вносити революційні зміни до навчального процесу. Хоча за планами відомства нашуміла концепція “Нова українська школа”, якою передбачається 12-річна форма навчання, почне діяти з наступного року, з 1 вересня поточного року на школярів та учителів також чекають деякі сюрпризи.

Структура навчального року залежить від школи
Напередодні початку нового навчального року почастішали розмови про запровадження навчання по триместрах: через кожні три місяці навчання – десять днів канікул. У відомстві спростовують цю інформацію. “Міністерство освіти і науки не вирішує, якою має бути структура навчального року, це роблять школи за погодженням з місцевими органами влади”, – йдеться у заяві міністерства.
У Міносвіті зауважують, що стосовно структури навчального року відомство проси ... Читати далі »

Категорія: Освіта України | Переглядів: 241 | Додав: Admin | Дата: 30.08.2017

Більше класів зможуть стати інклюзивними, а діти з особливими потребами матимуть кращий доступ до освіти.  Потрібні для цього рішення прописано у Постанові Кабінету Міністрів України про  внесення змін щодо організації інклюзивного навчання, яку прийняли 9 серпня 2017р., №588.
“Для нас дуже важливо, щоб кожна дитина з особливими освітніми потребами мала змогу навчатися у колективі однолітків та не була відірвана від реального життя суспільства, якщо це можливо. При цьому надзвичайно важливо забезпечити таку дитину відповідним супроводом та переконатися, що для неї створено усі необхідні умови для навчання”, - зазначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.
Відтепер створити інклюзивний клас стане легше. Так, керівник загальноосвітнього навчального закладу може організувати клас з інклюзивним навчанням на підставі заяви батьків або законних пр ... Читати далі »

Категорія: Освіта України | Переглядів: 240 | Додав: Admin | Дата: 10.08.2017

Умовами прийому на навчання до вищих навчальних закладів у 2017 році передбачені 3 основних траєкторії вступу на навчання для осіб з інвалідністю. Про це розповів директор департаменту вищої освіти Олег Шаров.
"На гарячій лінії МОН періодично повторюється питання про порядок вступу осіб з інвалідністю до вишів, зокрема, на бюджетні місця. Так, вступники запитують, як саме подавати заяви, коли буде зарахування на бюджетні місця за результатами співбесіди, як відбуватиметься переведення на вакантні бюджетні місця тощо. Тому ми підготували максимально повне роз’яснення по основним 3 траєкторіям вступу для осіб з інвалідністю", – пояснив Олег Шаров.

Перша траєкторія. Співбесіда
Вступ за співбесідою – одна зі спеціальних умов щодо участі в конкурсному відборі та здобуття вищої освіти за бюджетні кошти, коли достатньою підстав ... Читати далі »

Категорія: Освіта України | Переглядів: 246 | Додав: Admin | Дата: 18.07.2017

Шановні абітурієнти! Звертаємо вашу увагу, що реєстрація для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні осіб, яким станом на 01 вересня 2016 року виповнилося 16 років, буде відбуватися за паспортами. Зважаючи на стислі терміни реєстрації (з 06 лютого до 17 березня 2017 року), радимо якнайшвидше розпочати процедуру отримання паспортів.

Що потрібно для реєстрації на ЗНО - 2017 р які знадобиться зібрати документи, куди і в які терміни їх слід подавати?

Терміни
Реєстрація на ЗНО – 2017 р. (зовнішнє незалежне тестування) стартує 6 лютого 2017 року. Подати документи потрібно до 17 березня 2017 р. За цей час абітурієнт повинен внести свої дані в систему Українського центру оцінювання якості ос ... Читати далі »

Категорія: Освіта України | Переглядів: 299 | Додав: Admin | Дата: 01.02.2017

1 2 3 4 5 6 »
Зробити безкоштовний сайт з uCozCopyright MyCorp © 2019