Вівторок, 10.12.2019, 05:22
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Категорії розділу
Інформація ОНП [106]
Законодавство [54]
Сурдопедагогіка [96]
Освіта глухих [166]
Освіта України [53]
Освіта за кордоном [20]
Медицина [13]
Консультація [16]
Країна глухих [78]
Адміністратор сайту [8]
Пошук
Вхід на сайт
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

hit counter
ОБ'ЄДНАННЯ НЕЧУЮЧИХ ПЕДАГОГІВ
Головна » Освіта глухих

ЧИТАЙТЕ, ДУМАЙТЕ, РЕАГУЙТЕ!!!

Шановна громадо! На ваших очах руйнують мережу закладів компенсуючого типу і школу для глухих дітей у Львові зокрема.
Школа № 101 Марії Покрови для глухих дітей, що знаходиться за адресою Личаківська, 35, яка заснована ще за "бабці Австрії" на кошти мецената, який інтелігентно приховав свою благодійність, плавно йде у небуття. Спершу за надуманими причинами (картопля в машині директора, який цю бульбу привозив для працівників школи) звільнили з посади директора Крамара Юрія Михайловича, який працював у школі понад 20 років. Ним залучено до школи меценатів, які і до сьогодні є частими гостями школи, більше того — друзями, які протягують руку благодійної допомоги уразливим верствам населення — дітям з порушеннями слуху, здебільшого з незаможних родин, як тепер називають з СЖО (зі складними життєвими обставинами), дітя ... Читати далі »

Категорія: Освіта глухих | Переглядів: 186 | Додав: Admin | Дата: 25.11.2019

Саме так можуть сказати переможці ХІІІ Всеукраїнського конкурсу “Ерудит”, який відбувся 3 травня 2019 року на базі Культурного центру Українського товариства глухих (УТОГ) серед здобувачів освіти з порушеннями слуху 12-х (13-х) класів закладів загальної середньої освіти.
У конкурсі цього року взяли участь 20 учнів з різних регіонів України. Заявок було більше, але через хворобу не всі змогли приїхати.

Конкурсна програма складалася з двох завдань: тестування з 8 шкільних предметів (української мови, української літератури, історії України, географії, математики, біології, фізики, хімії) та творчої роботи на тему “Мій найкращий вихідний день”.
Оцінювало роботи учасників конкурсу журі у складі спеціалістів Міністерства освіти і науки Ук ... Читати далі »

Категорія: Освіта глухих | Переглядів: 129 | Додав: Admin | Дата: 05.06.2019

4 березня 2019 р.на базі Новоушицької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату Хмельницької обласної ради (смт.Нова Ушиця Хмельницької обл.,вул. Івана Франка, 2) відбувся обласний семінар "Науково-методичне забезпечення реалізації концепції Нової української школи та Державного стандарту для дітей з особливими освітніми потребами", у роботі якого взяли участь наукові співробітники Інституту спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка Національної академії педагогічних наук України.

Мета семінару полягала в:
− ознайомленні учасників із науково-методичним та програмним забезпеченням навчально-корекційного процесу в спеціальних закладах освіти відповідно до Державного стандарту для дітей з особливими освітніми потребами, з досвідом роботи щодо удосконалення існуючих і впровадження нових форм та методів корекційної роботи з дітьми з по ... Читати далі »

Категорія: Освіта глухих | Переглядів: 149 | Додав: Admin | Дата: 15.03.2019

Володіння іноземною мовою визначає культурний рівень особистості. В умовах глобалізації знання іноземної мови набуває все більшого значення. В цьому процесі англійська мова займає особливе місце, як мова міжнаціонального спілкування. Володіння англійською мовою для молодої людини все більше впливає на її статус і розширює можливості щодо працевлаштування і саморозвитку.

Все вище сказане має пряме відношення до студентів з проблемами слуху, які навчаються в ВНЗ в спеціально створених для них групах. Студенти з порушенням слуху являють собою неоднорідну групу, що характеризується різним ступенем і характером порушення слуху; часом в якому відбулося зниження слуху; рівнем мовного розвитку; наявністю або відсутністю додаткових відхилень у розвитку в якості первинних, а також педагогічними умовами, в яких вони перебували після втрати слуху.

Стаття присвячена особливостя ... Читати далі »

Категорія: Освіта глухих | Переглядів: 57 | Додав: Admin | Дата: 09.01.2019

З ініціативи ОНП та за підтримки керівництва ДВНЗ "Київський коледж легкої промисловості" 23 листопада 2018 року відбувся Всеукраїнський семінар-практикум "Вивчення досвіду інклюзивної освіти осіб з порушеннями слуху на базі ДВНЗ ”Київський коледж легкої промисловості"”.
І тематика, і місце проведення цього зібрання не випадкові, адже головною ознакою сучасності є запровадження і активне використання новітніх освітніх технологій, в основі яких — інклюзивність, багатопрофільність фахової підготовки студентів до майбутньої професії, системність і злагодженість в плануванні, організації особистісно зорієнтованого, соціокультурного і компетентністного освітнього процесу, поєднання змісту і форм розвивального, виховного, виробничого навчання з обов'язковим перекладацьким супроводом кваліфікованих фахівців.
Значущості заходу додавало ... Читати далі »

Категорія: Освіта глухих | Переглядів: 299 | Додав: Admin | Дата: 30.11.2018

Напередодні Дня знань відбулася розмова з актуальних освітніх питань з директором Хмельницької загальноосвітньої спеціальної школи № 33, кандидатом педагогічних наук Галиною Миколаївною Воробель.
 
— Як відомо, зараз відбувається ключова реформа Міністерства освіти та науки України під назвою “Нова українська школа” (НУШ). Наголошено, що її головна мета — створити школу, у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, як це відбувається зараз, а й вміння застосовувати їх у житті. Галино Миколаївно, як Ви оцінюєте введення НУШ? Чи готова керована Вами школа до таких нововведень?

— Я позитивно ставлюсь до введення НУШ, оскільки її основні принципи в нашій школі вже давно існують. Завдання педагогів школи — використовувати нові методи навчанн ... Читати далі »

Категорія: Освіта глухих | Переглядів: 196 | Додав: Admin | Дата: 05.09.2018

Минулого тижня на засіданні комісії обласної ради з питань гуманітарної політики та свободи слова йшлося про те, що на Прикарпатті планують ліквідувати інтернати.

– У нашій області 20% дітей перебувають в інтернатах, – зазначив начальник служби у справах дітей Івано-Франківської ОДА Іван Ковалик. – Ми розробили стратегію реформування інтернатів. Це не штучне закриття певного закладу. Діти повинні бути в сім’ях і тоді зникне потреба в таких закладах. Дитину після інтернатного закладу важко влити до соціуму.

Зважаючи на таку інформацію, журналіст "НК" поцікавилася у керівника Калуської спецшколи-інтернату для слабочуючих дітей Роксолани Караїм, чи торкнуться ці зміни і їхнього навчального закладу.

– Такі реформи – це не забаганка обласної влади, – коментує Р.Караїм. – Мину ... Читати далі »

Категорія: Освіта глухих | Переглядів: 188 | Додав: Admin | Дата: 06.08.2018

Знову прийшла сумна мить прощання, яка настає кожного року при завершенні щорічного навчально-рекреаційного табору-школи “Українська жестова мова і культура глухих”. Для вихованців спеціальних шкіл-інтернатів це кількаденне свято мови і культури глухих щороку організовують Українсько-канадський альянс для глухих та слабочуючих (О.Савченко) та Кафедра загальної та соціальної педагогіки Українського католицького університету (І.Кобель) у співпраці із Кам’янець-Подільським національним університетом ім.І.Огієнка (О.Дмітрієва) та Українським товариством глухих (Н.Адамюк).
8-14 липня цього року відбувся вже 29-й літній табір, проведення якого традиційно ініціював і очолив доцент Кафедри загальної та соціальної педагогіки Українського католицького університету Ігор Кобель. Не просто описати свої враження від зустрічі з давніми друзями, колегами-однодумцями, від р ... Читати далі »

Категорія: Освіта глухих | Переглядів: 203 | Додав: Admin | Дата: 01.08.2018

На адресу надійшло відповідь Уповноваженого Президента України з прав дитини від 13.07.2018р. №32-06/1482 на звернення Громадської організації осіб з порушенням зі слуху стосовно статусу спецшколи-інтернату.

Текст відповіді:

"Уповноважений Президента України з прав дитини розглянув Ваше звернення щодо захисту прав та інтересів дітей з порушенням слуху та повідомляємо.
Реформування системи інтернатних закладів в Україні здійснюється відповідно Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки та плану заходів з реалізації її І етапу, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України №526 від 9 серпня 2017 року.
На даний час обласними державними адміністраціями розробляються Регіональні плани реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на період ... Читати далі »

Категорія: Освіта глухих | Переглядів: 173 | Додав: Admin | Дата: 26.07.2018

У навчальних закладах для дітей з порушеннями слуху України пролунав останній у цьому навчальному році дзвоник.

Члени Об’єднання нечуючих педагогів, які працюють у спеціальних школах, надіслали фото, які розповідають про те, як прощалися зі своїми учнями: з молодшими – до вересня, а з випускниками — до зустрічей на дорогах життя…

Вітаємо з цією радісною й трошки сумною подією та бажаємо всім – і учням, і педагогам — подальших успіхів та здійснення мрій. А особливо – мрії про те, що в Україні, попри всі новомодні тенденції, збережуться ці острівки тепла, любові і взаєморозуміння, назва яким — «спеціальна школа». Школа, де старше покоління людей з порушеннями слуху передає знання, досвід і безцінну культуру спільноти глухих тим, хто приходить їм на зміну. Школа, де, попри все, зароджується і зберігається ос ... Читати далі »

Категорія: Освіта глухих | Переглядів: 252 | Додав: Admin | Дата: 13.06.2018

1 2 3 ... 16 17 »
Зробити безкоштовний сайт з uCozCopyright MyCorp © 2019