Вівторок, 10.12.2019, 05:28
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Категорії розділу
Інформація ОНП [106]
Законодавство [54]
Сурдопедагогіка [96]
Освіта глухих [166]
Освіта України [53]
Освіта за кордоном [20]
Медицина [13]
Консультація [16]
Країна глухих [78]
Адміністратор сайту [8]
Пошук
Вхід на сайт
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

hit counter
ОБ'ЄДНАННЯ НЕЧУЮЧИХ ПЕДАГОГІВ
Головна » Медицина

Здоровий спосіб життя - харчування, гігієна, профілактика
Здоров'я - це стан повного соціального, біологічного та психологічного благополуччя, коли функції всіх органів і систем органів врівноважені з природою та навколишнім середовищем, відсутні будь хворобливі стани та фізичні дефекти.
Розрізняють здоров'я індивідуальне та суспільне. Громадське здоров'я включає: захворюваність, інвалідність, фізичний розвиток, середня тривалість життя.

Фізичне виховання дитини з вадами слуху також, як і ті, що слухають, є складовою частиною виховання. Фізичне виховання служить завданням всебічного розвитку дітей. Людина повинна бути розвинений не тільки в розумовому, а й у фізичному відношенні. Чим більш гармонійно розвиватиметься людина, тим з більшим успіхом він буде вирішувати поставлені перед ним завдання. Величезну роль у зміцненні здо ... Читати далі »

Категорія: Медицина | Переглядів: 105 | Додав: Admin | Дата: 17.11.2018

У глухих нерідко спостерігається порушення вестибулярного апарату. Воно частіше зустрічається у дітей з придбаним порушенням слуху, ніж зі спадковою формою глухоти. Важкий запальний процес, що охоплює середнє і внутрішнє вухо дитини, розповсюджується і на що знаходяться в безпосередній близькості переддень і півкруглі канали - складові частини вестибулярного апарату. В результаті можуть виникати незворотні зміни в будові і функціях обох систем. Таке явище спостерігається при важких отитах, викликаних будь-якими інфекціями: грип, скарлатину, кір та ін. Загальна поразку ще тільки початківців формуватися систем слуху і вестибулярного апарату може статися і у плоду, що розвивається в утробі матері (частіше це трапляється також під дією певних інфекцій ).
Завдяки діяльності вестибулярного апарату чоловік сприймає зміни швидкості руху власного тіла і всі зміни напрямку руху. У міру ... Читати далі »

Категорія: Медицина | Переглядів: 65 | Додав: Admin | Дата: 24.01.2018

11 травня 2017 р. у столиці України пройшло перше засідання Платформи діалогу щодо створення в Україні системи послуг раннього втручання (далі — Платформа), учасниками якого були всі підписанти Меморандуму та представники пілотних регіонів.
Нагадаємо, що 13 квітня 2017 р. відбулося підписання Меморандуму між МОЗ України, Міністерством освіти і науки України, Міністерством соціальної політики України, Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України, Благодійним фондом “Інститут раннього втручання”, Всеукраїнською фундацією “Захист прав дітей”, Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, Фундацією “Soft Tulip” (Нідерланди) та Європейською асоціацією раннього втручання “EURLYAID”.
Платформа, що створена в рамках підписаного Меморандуму, забезпечуватиме діалог між громадянським суспільством, Урядом України та міжнародними ... Читати далі »

Категорія: Медицина | Переглядів: 291 | Додав: Admin | Дата: 17.05.2017

Дітей з вадами слуху та мови тепер швидше повертатимуть до нормального життя. На базі Івано-Франківської обласної дитячої лікарні відкрили перший в Україні державний центр реабілітації. Капітальний ремонт у приміщенні лікарні провели за рахунок спонсорів та меценатів. А сама ідея створення центру з’явилася після поїздки медиків у Хорватію.

Категорія: Медицина | Переглядів: 145 | Додав: Admin | Дата: 11.04.2017

Скандал в інституті отоларингології імені Коломийченка. Це єдиний заклад в Україні, де дітям із вадами слуху вживалюють імпланти, аби вони почали чути і навчилися говорити. Операція коштує сотні тисяч гривень. Але цей інститут за державною програмою робить їх безкоштовно. Майже на рік протезування було призупинене - з'ясувалося, що співробітники інституту затягували бюрократичні процедури із операціями, аби схилити батьків дітей із вадами слуху вживлювати імпланти за гроші.

Категорія: Медицина | Переглядів: 228 | Додав: Admin | Дата: 31.01.2017

Відстежено історію розвитку кохлеарної імплантації від одноканальних до багатоканальних систем. Виявлено чинники щодо неоднозначності отриманих результатів у осіб з порушеннями слуху. Наведено приклади особистих вражень глухих, яким було встановлено імплант. Розкрито особливості російського досвіду проведення кохлеарної імплантації та описано досвід роботи фахівців у післяопераційний період.
Наука рухається вперед настільки стрімко, що інколи людство просто не встигає осмислити чергову “інновацію” – на користь з’явилося “чудо наукової думки” чи ні. Чи не з'ясується з часом, що від його введення набагато більше шкоди, аніж користі? Особливо, коли мова йдеться про впровадження новітніх розробок у святая святих – людський організм. І кохлеарна імплантація (КІ), покликана повертати людині втрачений слух – одна з тем, чер ... Читати далі »

Категорія: Медицина | Переглядів: 315 | Додав: Admin | Дата: 01.08.2016

У наш час гуманізації та демократизації суспільства нема потреби переконувати будь-кого в актуальності проблем комплексної реабілітації та соціалізації людей з обмеженими можливостями, зокрема, з вадами слуху. Одним з головних чинників соціальної захищеності таких людей є вибір ними професії, що вимагає спеціальної організації навчального процесу і особливих методик навчання. У різних країнах вони мають свої особливості. Зокрема, в Україні молодь з вадами слуху має можливість отримувати освіту в 17 навчальних закладах І-II рівнів акредитації за 14 спеціальностями.
Одним із таких навчальних закладів є Херсонський базовий медичний коледж. Він розпочав свою роботу ще у жовтні 1872 р. як земська фельдшерська школа, а вже до середини XX ст. став багатопрофільним медичним навчальним закладом, в якому готували медичних фахівців за спеціальностями: фельдшер, акушерка, медична сестра, ... Читати далі »

Категорія: Медицина | Переглядів: 607 | Додав: Admin | Дата: 20.05.2014

Верботональная система появилась и развивается как результат научных исследований и практической работы в области речевой коммуникации. Первые результаты экспериментальных исследований, теоретические основы и возможности применения представил в 1954 году профессор Петар Губерина - разработчик верботональной методики.
Верботональная система, в отличие от других систем, исходит от человека - субъекта коммуникации и от его возможностей. Исходя из особенностей психики человека, перцепцию начали считать основным звеном в коммуникативной цепочке: эмиссия, трансмиссия, воспроизведение.
"Слушание является основным звеном в коммуникативной цепочке. Если оно нормальное, становление и функционирование речи не является проблемой. Если же слушание ослаблено, речь будет претерпевать изменения, а эмиссия - деформироваться” (П.Губерина, "Методология верботональной системы”, Загреб, 1964). Таким образом, слушание играет огромную роль ... Читати далі »
Категорія: Медицина | Переглядів: 681 | Додав: Admin | Дата: 12.11.2013

Основні сучасні комунікативні методики спілкування і навчання глухих та слабочуючих дітей грунтуються на розвитку слухових, мовних і мовленнєвих навичок шляхом щонайбільшого використання залишкового слуху. Основою цих методик є постійне звукопідсилення за допомогою слухових апаратів та ФМ-систем. При цьому для визначення можливостей слухового сприймання необхідна рання слухова стимуляція.
Велику роль у цій справі відіграють слухові апарати. Основи успішного навчання - це слухові апарати, які мають компенсувати будь-яку втрату слуху, професійна робота аудіологів, котрі повинні грамотно провести слухопротезування та методики навчання. В більшості випадків обов'язковим є бінауральне слухопротезування, що набагато покращує розбірливість мовлення.
Діти з середніми та важкими втратами слуху, що мають аудіограму низхідного вигляду, потребують слухового апарату з достатнім підсиленням на середніх та високих частотах, щоб якна ... Читати далі »
Категорія: Медицина | Переглядів: 576 | Додав: Admin | Дата: 09.11.2013

В Україні функціонує 689 шкіл-інтернатів, у яких навчаються, виховуються й отримують комплекс лікувально-корекційних заходів 147,4 тис. осіб, з них 61,2 тис. дітей з обмеженими можливостями розвитку. Для дітей з порушеннями слуху існує 59 шкіл-інтернатів (7,7 тис. чоловік) і 95 спеціальних груп у дошкільних закладах (872 чоловіки), з порушеннями мови - відповідно 14 шкіл (3,2 тис. осіб) та 1957 дитячих садків (24 тис. чол.).
Сьогодні в школах-інтернатах для дітей з порушеннями слуху слухопротезовано близько ЗО відсотків дітей, з них за рахунок державного бюджету - лише 6 відсотків; забезпеченість колективною звукопідсилювальною апаратурою - у межах 25 відсотків, з яких 10-15 відсотків - це апаратура двадцятирічної давності. Даних по інших спеціалізованих інтернатах, що потребують апаратури для корекції мови, ми не маємо.
Фахівці НВП "ВАБОС” - провідного підприємства України з розробки, випробувань, виробництва й реалі ... Читати далі »
Категорія: Медицина | Переглядів: 758 | Додав: Admin | Дата: 28.10.2013

1 2 »
Зробити безкоштовний сайт з uCozCopyright MyCorp © 2019