П`ятниця, 19.04.2024, 18:06
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Категорії розділу
Інформація ОНП [135]
Законодавство [73]
Сурдопедагогіка [115]
Освіта глухих [191]
Освіта України [57]
Освіта за кордоном [21]
Медицина [15]
Консультація [18]
Країна глухих [80]
Адміністратор сайту [8]
Пошук
Вхід на сайт
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

hit counter
ОБ'ЄДНАННЯ НЕЧУЮЧИХ ПЕДАГОГІВ
Головна » 2017 » Травень » 17 » Куди звертатися по допомогу батькам дітей з особливими потребами?
14:16
Куди звертатися по допомогу батькам дітей з особливими потребами?

11 травня 2017 р. у столиці України пройшло перше засідання Платформи діалогу щодо створення в Україні системи послуг раннього втручання (далі — Платформа), учасниками якого були всі підписанти Меморандуму та представники пілотних регіонів.
Нагадаємо, що 13 квітня 2017 р. відбулося підписання Меморандуму між МОЗ України, Міністерством освіти і науки України, Міністерством соціальної політики України, Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України, Благодійним фондом “Інститут раннього втручання”, Всеукраїнською фундацією “Захист прав дітей”, Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, Фундацією “Soft Tulip” (Нідерланди) та Європейською асоціацією раннього втручання “EURLYAID”.
Платформа, що створена в рамках підписаного Меморандуму, забезпечуватиме діалог між громадянським суспільством, Урядом України та міжнародними організаціями щодо створення системи послуг раннього втручання в Україні.
Учасниками Платформи є представники ключових міністерств України (МОЗ, Міністерства освіти і науки, Міністерства соціальної політики), національних та міжнародних організацій та обласних державних адміністрацій пілотних регіонів, зокрема Харківської, Закарпатської, Львівської, Одеської, Дніпропетровської, Донецької, Запорізької та Луганської областей.
Учасникам засідання представили бачення українських експертів щодо філософії та системи надання послуги раннього втручання. Відбулася презентація проектів у сфері послуг раннього втручання, що реалізуються в Україні державними та недержавними організаціями, міжнародними партнерами.
Представники пілотних регіонів надали інформацію щодо стану справ на місцях, обмінялися досвідом вирішенням проблемних питань та перспективами на майбутнє. Учасники обговорили стратегію функціонування Платформи та спланували свої подальші дії.
Створення системи раннього втручання запровадить міждисциплінарну і комплексну сімейно-центровану допомогу від держави та неурядових організацій дітям з інвалідністю, порушеннями розвитку та ризиком їх виникнення, а також їхнім батьками.
Раннє втручання — це міждисциплінарна сімейно-центрована комплексна допомога сім’ї з дитиною від народження до 4 років, що має інвалідність, порушення розвитку чи ризик їх виникнення. Система раннього втручання підтримує всю сім’ю, даючи їй навички, необхідні для забезпечення найкращих умов для збереження здоров’я дитини, її розвитку та освіти. Це допомагає запобігти прогресуванню розладів, а також інституціоналізації дітей.
Завдяки ранньому втручанню діти і батьки отримують знання, навички, що дозволяють їм підвищити якість життя та бути повноцінними членами суспільства.

Для зручності батьків і усіх заінтересованих осіб в Україні створено спеціальний сайт http://rvua.com.ua.

Звертатися по допомогу можна від перших днів життя дитини, якщо малюк має:
•    медичні діагнози, у зв’язку з якими можуть виникнути порушення розвитку чи інвалідність (гіпоксично-ішемічне ураження центральної нервової системи, дитячий церебральний параліч, мікроцефалію, спинномозкову килу та ін.);
•    встановлені порушення розвитку невизначеної етіології в одній або більше сферах розвитку, виявлені під час огляду медичних фахівців (затримки психічного розвитку, розлади аутистичного спектра та ін.);
•    генетичні захворювання, які призводять до порушень розвитку (синдром Дауна та ін.);
•    біологічний ризик (передчасно народжений малюк або народжений в умовах тяжких пологів), соціальний ризик (всиновлені та діти, які виховуються в неналежних умовах та ін.).

Категорія: Медицина | Переглядів: 569 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Зробити безкоштовний сайт з uCozCopyright MyCorp © 2024