Неділя, 20.01.2019, 10:53
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Категорії розділу
Інформація ОНП [99]
Законодавство [48]
Сурдопедагогіка [86]
Освіта глухих [159]
Освіта України [51]
Освіта за кордоном [20]
Медицина [11]
Консультація [16]
Країна глухих [62]
Адміністратор сайту [8]
Пошук
Вхід на сайт
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

hit counter
ОБ'ЄДНАННЯ НЕЧУЮЧИХ ПЕДАГОГІВ
Головна » Законодавство

(Продовження) Методичні рекомендації щодо національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах

Історія
Як писав Олександр  Довженко: «Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців». І такий народ  завжди будуть зневажати й поневолювати. Українська держава зможе розвиватися лише знаючи своє минуле, і пам’ятати, що саме історична свідомість є вищою духовною цінністю будь-якої нації.
У духовному і політичному житті кожного народу є події й роки, які назавжди входять в його історію, свідомість, визначають характер буття, місце і роль у світових цивілізаційних процесах. В історії України чимало подій, що перед усім світом засвідчили прагнення українського народу до вільного, щасливого, заможного життя. Як свідчить історія, із тисяч народів і народностей світу лише 200 виросли в ... Читати далі »

Категорія: Законодавство | Переглядів: 1590 | Додав: Admin | Дата: 26.08.2015

Додаток до Наказу Міністерства освіти і науки України від 16.06.2015р. №641

Методичні рекомендації щодо національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах

Ураховуючи нові суспільно-політичні реалії в Україні після Революції гідності, обставини, пов’язані з російською агресією, усе більшої актуальності набуває виховання в молодого покоління почуття патріотизму, відданості загальнодержавній справі зміцнення країни, активної громадянської позиції тощо.
Важливо, щоб кожен навчальний заклад став для дитини осередком становлення громадянина-патріота України, готового брати на себе відповідальність, самовіддано розбудовувати країну як суверенну, незалежну, демократичну, правову, соціальну державу, забезпечувати її національну безпеку, сприяти єдності української політичної ... Читати далі »

Категорія: Законодавство | Переглядів: 1421 | Додав: Admin | Дата: 26.08.2015

Затверджено наказом Міністерства освіти і науки України від 16.06.2015 р. №641

Концепція національно-патріотичного виховання дітей та молоді

ВСТУП
Сьогодні Українська держава та її громадяни стають безпосередніми учасниками процесів, які мають надзвичайно велике значення для подальшого визначення, першою чергою, своєї долі, долі своїх сусідів, подальшого світового порядку на планеті. В сучасних важких і болісних ситуаціях викликів та загроз і водночас великих перспектив розвитку, кардинальних змін у політиці, економіці, соціальній сфері пріоритетним завданням суспільного поступу, поряд з убезпеченням своєї суверенності й територіальної цілісності, пошуками шляхів для інтегрування в європейське співтовариство, є визначення нової стратегії виховання як багатокомпонентної та багато ... Читати далі »

Категорія: Законодавство | Переглядів: 528 | Додав: Admin | Дата: 26.08.2015

Асистент учителя ЗНЗ з інклюзивним та інтегрованим навчанням: законодавці нарешті визначилися з посадовим окладом
(коментар до постанови КМУ “Про внесення змін у додаток 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002р. №1298” від 08.07.2015р. №479)

Не так давно законодавці звернули увагу на питання організації інклюзивного навчання (зокрема, в загальноосвітніх навчальних закладах, далі - ЗНЗ) для дітей з особливими освітніми потребами.
Спершу постановою КМУ від 15.08.2011р. №872 було затверджено Порядок організації інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах, який встановлював, що:
-освітні послуги надаються дітям з особливими освітніми потребами в класах з інклюзивним навчанням (для дітей з вадами фізичного та психічного розвитку, у тому числі дітей-інвалідів) із застосуванням особистісно оріє ... Читати далі »

Категорія: Законодавство | Переглядів: 1046 | Додав: Admin | Дата: 17.08.2015

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015р. №266

Про затвердження переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти

Відповідно до пункту 7 частини першої статті 13 Закону України “Про вищу освіту” Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити перелік галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, що додається.
2. Установити, що здобувачі вищої освіти, які вступили до вищих навчальних закладів до набрання чинності цією постановою, продовжують навчання відповідно до обраних напрямів підготовки та спеціальностей.
3. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.
4. ... Читати далі »

Категорія: Законодавство | Переглядів: 386 | Додав: Admin | Дата: 18.07.2015

Посада асистента вчителя в українському законодавстві: основні функції, завдання, необхідні компетентності

Постанова Кабінету міністрів України від 15.08.2011р. №872 “Про затвердження Порядку організації інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах” зазначає, що “особистісно орієнтоване спрямування навчально-виховного процесу забезпечує асистент вчителя, який бере участь у розробленні та виконанні індивідуальних навчальних планів та програм, адаптує навчальні матеріали з урахуванням індивідуальних особливостей навчально-пізнавальної діяльності дітей з особливими потребами”. З ініціативи Міністерства освіти і науки, молоді та спорту Міністерством соціальної політики доповнено Класифікатор професій посадою асистента вчителя інклюзивного навчання (наказ Держспоживстандарту від 28.07.2010р. №327). Посаду асистента вчит ... Читати далі »

Категорія: Законодавство | Переглядів: 376 | Додав: Admin | Дата: 10.07.2015

Кабінет Міністрів України 17 червня 2015 року затвердив зміни до Положення про професійно-технічний навчальний заклад. Постанова Уряду була розроблена Міністерством освіти і науки.
Зокрема передбачено, що організація харчування учнів з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, дітей-інвалідів/інвалідів I-III групи та дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям” належатиме до основних повноважень та напрямів діяльності професійно-технічного навчального закладу.
Крім того, пільговий проїзд учнів та слухачів до місця навчання і додому буде визначатись у порядку та розмірах передбачених органами місцевого самоврядування та за рахунок відповідних видатків з місцевих бюджетів.
Варто зазначити, що у постанові Уряду виключено норму, яка перед ... Читати далі »

Категорія: Законодавство | Переглядів: 615 | Додав: Admin | Дата: 01.07.2015

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 15 квітня 2015 р. №222

ПОРЯДОК
залучення педагогічних, наукових, науково-педагогічних працівників та інших фахівців до проведення зовнішнього незалежного оцінювання

1. Цей Порядок визначає механізм залучення педагогічних, наукових, науково-педагогічних працівників та інших фахівців до виконання робіт і надання послуг, пов’язаних з проведенням зовнішнього незалежного оцінювання (далі — зовнішнє оцінювання).
2. Український центр оцінювання якості освіти (далі — Український центр) або регіональний центр оцінювання якості освіти (далі — регіональний центр) залучає до проведення зовнішнього оцінювання педагогічних, наукових, науково-педагогічних працівників та інших фахівців (далі — працівники).
... Читати далі »

Категорія: Законодавство | Переглядів: 313 | Додав: Admin | Дата: 27.04.2015

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 13 липня 2011 р. №752
(в редакції Постанови від 15.04.2015р.)

ПОЛОЖЕННЯ
про Єдину державну електронну базу з питань освіти

1. Єдина державна електронна  база з питань освіти (далі - Єдина база) є автоматизованою системою збирання, верифікації, оброблення, зберігання та захисту даних, у тому числі персональних, щодо надавачів та отримувачів  освітніх послуг з метою забезпечення потреби фізичних та юридичних осіб.
До Єдиної бази вносяться дані щодо дітей шкільного віку, вступників, студентів (курсантів, слухачів), аспірантів, докторантів, випускників навчальних  закладів, їх рівнів та ступенів освіти, дані щодо навчальних закладів незалежно від форми власності та підпорядкування, місцевих органів виконавчо ... Читати далі »

Категорія: Законодавство | Переглядів: 849 | Додав: Admin | Дата: 19.04.2015

КИЇВСЬКА МІСЬКА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
(виконавчий орган Київської міської ради)

РОЗПОРЯДЖЕННЯ
від 03.02.2015р., №67

Про організацію у 2015 році харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів м.Києва, заснованих на комунальній власності територіальної громади міста Києва

Відповідно до статті 25 Закону України “Про освіту”, статті 21 Закону України “Про загальну середню освіту”, статті 5 Закону України “Про охорону дитинства”, на виконання постанов Кабінету Міністрів України від 19 червня 2002 року №856 “Про організацію харчування окремих категорій учнів у загальноосвітніх навчальних закладах”, від 02 лютого 2011 року №116 “Про затвердження Порядку надання послуг з харчування дітей у дошк ... Читати далі »

Категорія: Законодавство | Переглядів: 268 | Додав: Admin | Дата: 08.02.2015

« 1 2 3 4 5 »
Зробити безкоштовний сайт з uCozCopyright MyCorp © 2019