Понеділок, 15.10.2018, 15:52
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Категорії розділу
Інформація ОНП [95]
Законодавство [47]
Сурдопедагогіка [86]
Освіта глухих [158]
Освіта України [50]
Освіта за кордоном [20]
Медицина [11]
Консультація [15]
Країна глухих [61]
Адміністратор сайту [8]
Пошук
Вхід на сайт
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

hit counter
ОБ'ЄДНАННЯ НЕЧУЮЧИХ ПЕДАГОГІВ
Головна » 2016 » Вересень » 19 » Міжнародний тиждень глухих - під гаслом “З жестовою мовою я рівноправний!”
22:14
Міжнародний тиждень глухих - під гаслом “З жестовою мовою я рівноправний!”

Цього року Міжнародний тиждень глухих відзначатиметься в усьому світі з 19 по 25 вересня 2016 року під гаслом “З жестовою мовою я рівноправний!”.
Слід нагадати, що вперше Міжнародний тиждень глухих відзначався у 1958 році у Римі (Італія). Відтоді цей захід щорічно організовується в останній повний тиждень вересня. І це справді глобальна подія! Впродовж цього тижня спільнота глухих докладає зусиль, щоб привернути належну увагу міжнародних правозахисних інстанцій і світової громадськості на вирішення проблем нечуючих громадян, забезпечення їхніх прав і свобод.
У цьому році нечуюча спільнота збирається разом відзначити 10-річчя з дня затвердження Організацією Об’єднаних Націй Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю і схвалити нещодавно затверджені в ООН Цілі Поступального Розвитку.

Міжнародний тиждень глухих - під гаслом “З жестовою мовою я рівноправний!”
Запам’ятайте ключові гасла нинішньої кампанії:

ПРАВО НАРОДЖЕННЯ
Наполягаймо на першочерговому фундаментальному праві глухої людини оволодіти рідною мовою від народження. Якнайшвидше оволодіння глухими немовлятами жестовою мовою забезпечить їм повноцінне спілкування з дорослими людьми й цим розвине їх когнітивні й соціальні навички. Глухим дітям необхідний доступ до жестової мови з народження.

РІВНОПРАВНІСТЬ МОВИ
Наполягаємо на визнанні жестової мови в якості універсального лінгвістичного засобу висловлення глухими людьми своїх думок, ідей та емоцій. Жестова мова є повністю функціональною - з власним синтаксисом, морфологією і структурою. Вона задовольняє всі наукові вимоги, які визначають поняття “мова”. Це підтверджено багатьма систематичними лінгвістичними дослідженнями жестової мови, починаючи з кінця 1970-х років.

ДВОМОВНА ОСВІТА
Наполягаємо, що всі зацікавлені сторони мають визнати потребу глухої дитини у білінгвальному навчанні й зрозуміти, яким саме чином якісне білінгвальне навчання має відбуватись у жестомовному оточенні. Білінгвальне навчання базується на соціально-культурному підході з використанням жестової мови як мови інструктажу в усіх навчальних предметах з обов’язковим сильним наголосом на навчанні читанню і писемному мовленню, яким користуються в конкретній країні або конкретному товаристві.

ПРАВО ГЛУХИХ НА САМОВИЗНАЧЕННЯ
Наполягаймо на визначенні терміну “глухі люди” як “люди, що належать до культурної та лінгвістичної спільноти й користуються жестовою мовою як рідною, інакше кажучи, природною мовою спілкування”.

РІВНОПРАВНА УЧАСТЬ У СУСПІЛЬСТВІ
Наполягаємо, що глухим людям потрібний, як і будь-якій іншій людині, повний доступ до можливостей брати активну участь в особистому, публічному й політичному житті. Дуже важливо забезпечити глухим людям можливість виконувати роль лідерів, щоб вони самі мали можливість добиватись своїх прав і самі долучались до всіх процесів, пов’язаних з їх особистим життям. Ця директива є відображенням вже добре відомого гасла - “Ніщо про нас без нас самих”.

ДОСТУПНІСТЬ ІНФОРМАЦІЇ
Глухим людям необхідно надавати доступ до публічної інформації та публічних послуг за допомогою перекладу жестовою мовою або різних видів субтитрування, зокрема субтитрування великими літерами діалогів героїв фільму.

РІВНІ УМОВИ ЗАЙНЯТОСТІ
Гарні знання жестової мови на рівні спілкування і взаєморозуміння, а також забезпеченість послугами перекладачів жестової мови дають, по суті, змогу глухим людям займатись будь-якою працею. Важливо, щоб всі глухі люди намагались знайти собі роботу до вподоби, яка б відповідала їхнім інтересам і компетенції. Головні бар’єри на шляху до зайнятості глухих виникають саме внаслідок недоступності для них робочого середовища, а не через їх нездатність чути.

НАВЧАННЯ ВПРОДОВЖ ЖИТТЯ
Наполягаємо на забезпеченні глухих доступом до освіти, професійного навчання і постійного підвищення рівня кваліфікації та розвитку знань і вмінь, які є ключовими факторами для отримання і збереження глухою особою спеціальності й зарплати, які, у свою чергу, дозволяють глухим вести незалежний спосіб життя.

До уваги киян та гостей столиці!
У рамках Міжнародного тижня глухих, при підтримці Київської міської державної адміністрації, Київська спільнота нечуючих організовує міський фестиваль “Почуйте нас!” з метою привернення уваги суспільства до спільноти глухих і слабочуючих та викликів, з якими вони стикаються у повсякденному житті.
Програма фестивалю містить в собі організацію декількох зон:
-інформаційної,
-deaf made,
-розважально-ігрової,
-соціально-культурної програми “Ми разом одна сім’я” від Культурного центру глухих.
Дата проведення:
25 вересня 2016 року, з 12 до 19 години.
Місце проведення:
літня естрадна сцена Міського саду (між Маріїнським парком та стадіоном “Динамо”).
Чекаємо всіх! Адже це Ваш день!

Категорія: Інформація ОНП | Переглядів: 179 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Зробити безкоштовний сайт з uCozCopyright MyCorp © 2018