Понеділок, 21.08.2017, 12:57
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Категорії розділу
Інформація ОНП [74]
Законодавство [40]
Сурдопедагогіка [82]
Освіта глухих [127]
Освіта України [45]
Освіта за кордоном [19]
Медицина [9]
Консультація [15]
Країна глухих [54]
Адміністратор сайту [6]
Пошук
Вхід на сайт
ОБ'ЄДНАННЯ НЕЧУЮЧИХ ПЕДАГОГІВ
Головна » Країна глухих

Повідомлення президента Міжнародної федерації слабочуючих місіс Руфь Уорік про те, що 3 березня 2016 року світ святкуватиме Всесвітній день слуху при підтримці Всесвітньої організації здоров'я.

3 березня - Всесвітній день слуху

Тема Всесвітнього Дня Слуху 2016 року “Втрата слуху в дитинстві: треба діяти невідкладно, і ось так!”.  
Мета заходу привернути увагу до факту, що більшість випадків, які призводять до втрати слуху дітьми, можна упередити за допомогою публічних заходів охорони здоров'я. Більш того, ті особи, у яких виявлена втрата слуху, можуть значною мірою скористатись процедурою раннього обстеження слуху та належного і вчасного втручання лікарів при виявленні глухоти. Даний день націлений на підняття свідомості громадськості щодо важливості стратегій публічного здоров'я, які ... Читати далі »

Категорія: Країна глухих | Переглядів: 115 | Додав: Admin | Дата: 02.03.2016

М.Гонгадзе: В Україні за різними даними нараховується 120 тис. глухих. Більшість із них отримують середню освіту у спеціалізованих школах-інтернатах. Далі в доросле життя їм асимілюватись дуже складно,адже роками людей з вадами слуху чи мови вважали маже неповносправними. Останніми роками за допомогою західних грантів в Україні почали відновлювати навчання українською жестовою мовою. Один з ініціаторів цього процесу доцент Українського католицького університету Ігор Кобель, який зараз за програмою є дослідником Галадетського університету у Вашінгтоні.

І.Кобель розповів про те, як навчаються в Галадетському університеті, де майже всі студенти та викладачі глухі. Як навчаються у ВНЗ студенти з розладами слуху в Україні (у компактних групах при навчальних закладах). Коло спеціальностей для них є дуже обмеженим і після закінчення дуже рідко працюють за спеціальністю, тому що ... Читати далі »

Категорія: Країна глухих | Переглядів: 420 | Додав: Admin | Дата: 21.02.2016

Представлено ставлення Католицької церкви до глухих як представників соціально-культурної мовної групи. Висвітлено головне завдання пасторальної праці – створення найсприятливіших умов для місця і ролі глухої людини в церкві. Здійснений аналіз міжнародного досвіду пасторальної праці глухих Католицької церкви дозволяє виявити її увагу на високому рівні, на основі аналізу документів сформульовано богословські основи для пасторальної праці.
З 19 до 21 листопада 2009р. у Ватикані відбулася знакова Міжнародна конференція “Ephphatha! Глуха людина в житті церкви”, організована Папською радою з охорони здоров’я і медичних працівників. Вперше ця ділянка праці розглядалася у Католицькій церкві як така, що вимагає особливої уваги на такому високому рівні. Конференція зібрала сучасний розрізнений досвід праці та участі осіб з вадами слуху в житті Католи ... Читати далі »

Категорія: Країна глухих | Переглядів: 131 | Додав: Admin | Дата: 14.02.2016

У січні 2016 році Україну відвідав громадянин Сполучених Штатів Америки, глухий перекладач жестової мови Аркадій Бєлозовський, колишній харків’янин. Тривалий час він викладав у Рочестерському технологічному університеті, має значний практичний досвід роботи у системі освіти та у сфері надання перекладацьких послуг у США.
До речі, термін “глухий перекладач” - це не помилка, а справді є така професія за кордоном, представник якої допомагає глухим людям, для яких рідною мовою є американська жестова мова, порозумітись з тими, хто спілкується калькованим жестовим мовленням.
Програма перебування Аркадія в Україні була дуже насиченою. Перш за все, він відвідав Державний вищий навчальний заклад “Київський коледж легкої промисловості”, в якому ознайомився зі структурою закладу, відвідав взуттєву та швейну майстерні, спортзал та відкритий урок, пос ... Читати далі »

Категорія: Країна глухих | Переглядів: 137 | Додав: Admin | Дата: 09.02.2016

Новогодние поздравления и пожелания

Категорія: Країна глухих | Переглядів: 94 | Додав: Admin | Дата: 30.12.2015

Цього року Міжнародний тиждень глухих відзначається під гаслом “Дітям - право на жестову мову!” і святкується з 21 по 27 вересня, а Міжнародний день глухих (International Deaf Day) припадає на останню неділю місяця - 27 вересня 2015 року. Національні асоціації глухих багатьох країн світу організовують в ці дні різноманітні заходи, марші, кампанії та зустрічі, на яких вони висвітлюють перед місцевими і національними владами численні проблеми глухих для прийняття ними невідкладних рішень.

У цьому році слід порушувати такі болючі проблеми, як закриття шкіл для глухих дітей, відсутність дитячих телепередач жестовою мовою, телепередач з перекладом на жестову мову, раннього втручання в мовний розвиток новонародженої дитини, відсутність у чуючих батьків знань жестової мови і знань з культури поводження з глухими тощо. Ще ніколи досі заходи до Міжнародного дня глухих ... Читати далі »

Категорія: Країна глухих | Переглядів: 147 | Додав: Admin | Дата: 26.09.2015

Дивовижний світ Зої, Софі і Емми Хукер - єдиних у світі сліпоглухонімих трійнят. Можливості сучасної медицини дозволяють виходжувати новонароджених навіть з масою 500 г. На жаль, майже кожна п'ята недоношена дитина страждає на захворювання очей - ретинопатію недоношених (РН), і 8% з них - важкими формами.
Ретинопатія недоношених - це захворювання очей, що виникає внаслідок порушення розвитку.
 

До уваги осіб з порушеннями слуху! Щоб отримати субтитри до відео на Youtube, треба натиснути на кнопку "Cубтитри" внизу справа на панелі екрана.

Глухонімота - вроджена або придбана в ранньому дитинстві глухота і обумовлене нею відсутність мовлення. ... Читати далі »

Категорія: Країна глухих | Переглядів: 188 | Додав: Admin | Дата: 07.06.2015

Напевно, моя доля та мої проблеми мало відрізняються від долі та проблем тих, хто з дитинства був обділений хорошим слухом. Ще в дитячому садочку, який я в ранньому віці відвідувала разом із чуючими дітьми, для мене світ був “країною в країні”. Я мало сприймала все те, що відбувалося довкола, а отже, не брала участі у святкових ранках, не співала, не танцювала, не розповідала віршів. Просто сиділа в кріслі разом з батьками як глядач, бо світ звуків був для мене далеким та нерозбірливим.
Для моїх батьків стало зрозумілим, що я не зовсім добре чую, коли мені минуло два роки. Сподіваючись, що можна щось змінити, ми їздили до лікарів Львова, Донецька, Києва. Та, виявилось, що єдине, що могло би дати нам можливість розвинути мою мову і допомогти спілкуватись, це спеціальне навчання за умови придбання слухового апарату. В моєму місті не було ні спеціалізованого садочка ... Читати далі »

Категорія: Країна глухих | Переглядів: 90 | Додав: Admin | Дата: 03.05.2015

Уже вп’яте проводяться змагання з міні-футболу серед глухих у Кривому Розі. 28 лютого та 1 березня 2015 року відбувся відкритий міський турнір серед інвалідів з порушеннями слуху, присвячений Року спорту та здорового способу життя.
На початку змагань, у церемонії відкриття, виступили: член комітету з фізичної культури і спорту виконкому міської ради І.І.Коваленко та автор цієї замітки - президент Криворізької міської федерації з фізичної культури і спорту глухих.
У турнірі взяли участь 7 команд: 3 команди - з Кривого Рогу, по одній - з Дніпродзержинська, Черкас, Запоріжжя, Кременчука. На початку змагань відбулося жеребкування, відповідно до якого команди-учасниці й розташувались у таблиці.
У перший день відбулися відбіркові ігри. Вони проходили за круговою системою в одне коло, їх тривалість - 2 тайми по 15 хвилин кожен. Заміни були необмежені.
А на друг ... Читати далі »

Категорія: Країна глухих | Переглядів: 179 | Додав: Admin | Дата: 30.03.2015

Цікаво, чи є у світі хоч одна людина, яка не любила б казки? Ось і наші вихованці Житомирської спецшколи-інтернату дуже люблять дивитися казочки по телевізору, читати їх разом з вихователями. А нещодавно учні початкових класів самі створили казку. А точніше, одразу три казки-інсценізації.
Оскільки у листопаді у нашій школі проходив місячник праці, то й казочки були підібрані відповідно. Всі вони ілюстрували, наскільки важливою в житті є праця, і що може трапитись з тими, хто лінується і не старається.
Керівник театрального гуртка Ірина Гальчевська, вихователька Людмила Гуменюк, педагог-організатор Ірина Тернова та психолог Наталя Блохіна підготували з учнями початкових класів казки “Троє поросят”, “Бабка та Мураха” і “Сорока-Білобока”. З величезним задоволенням малюки, та й старші учні, спостерігали за тим, що відбувається на сцені. А щ ... Читати далі »

Категорія: Країна глухих | Переглядів: 227 | Додав: Admin | Дата: 25.01.2015

« 1 2 3 4 5 6 »
Зробити безкоштовний сайт з uCozCopyright MyCorp © 2017