П`ятниця, 20.10.2017, 15:16
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Категорії розділу
Інформація ОНП [80]
Законодавство [42]
Сурдопедагогіка [82]
Освіта глухих [146]
Освіта України [47]
Освіта за кордоном [19]
Медицина [11]
Консультація [15]
Країна глухих [60]
Адміністратор сайту [7]
Пошук
Вхід на сайт
ОБ'ЄДНАННЯ НЕЧУЮЧИХ ПЕДАГОГІВ
Головна » Архів матеріалів

Розвиток теорії і практики громадської опіки, виховання і навчання глухих дітей завершився на початку XIX ст. виникненням спеціально організованих навчально-виховних закладів (училищ). Це сталося тоді, коли в тогочасній Росії здійснювалися серйозні перетворення в галузі народної освіти, зумовлені змінами соціально-економічних умов. Розвиток капіталізму вимагав реорганізації народної освіти.
Почали створюватися перші спеціальні училища для глухих дітей. Як зазначає академік М.Д.Ярмаченко, спочатку виникали невеличкі приватні заклади, які порівняно швидко розпадалися. Наприклад, у 1805 році граф Ільїнський зробив спробу відкрити у своєму маєтку в м.Романово інститут для глухих і німих, але вона не увінчалася успіхом. В цей же час декілька спроб відкрити та ... Читати далі »

Категорія: Освіта глухих | Переглядів: 842 | Додав: Admin | Дата: 15.06.2013

Питання про можливості розвитку пізнавальної діяльності глухих - одне з центральних у сурдопедагогіці і сурдопсихології. Від його вирішення в значній мірі залежить вирішення ряду конкретних педагогічних і методичних питань, пов'язаних із практикою спеціально організованого навчання і виховання глухих дітей. Актуальність проблеми зу¬мовлена і тим, що тривалий час існувало хибне уявлення про глухонімоту і про можливості розвитку глухонімих.
В епоху середньовіччя глухонімота визначалася як "кара божа”, тому навіть думка зробити щось для покращання стану глухонімих вважалося святотатством. Не розуміючи зумовленості німоти глухотою, здебільшого намагалися відшукати у глухонімих людей вади мовного апарату. Оперативне втручання (підрізування ... Читати далі »

Категорія: Освіта глухих | Переглядів: 610 | Додав: Admin | Дата: 14.06.2013

У дореволюційний час в Україні становище глухонімих у суспільстві було дуже важким. На це впливали, насамперед, погляди й ставлення громадськості до людей цієї категорії. Навчання глухих дітей не було державним завданням.
Спеціальні школи для глухонімих дітей почали створюватись в дореволюційній Україні у першій половині XIX ст. Вони відкривалися за приватної ініціативи, утримувалися на кошти опікунства і були платними. На той час не було єдиного кваліфікованого керівництва навчально-виховною роботою закладів для глухонімих дітей. Кожна школа проводила цю роботу по-своєму. Навчальні програми розроблялися місцевими педагогічними колективами на основі власного досвіду. Єдиних навчальних планів, програм та підручників школи не мали. Навчання глухих в Україн ... Читати далі »

Категорія: Освіта глухих | Переглядів: 1133 | Додав: Admin | Дата: 13.06.2013

На сурдопедагогіку в часи Київської Русі впливала ментальність слов'янських народів. Про це свідчать пам'ятки історії, археології, культури. Зокрема, яскраву характеристику стосунків у слов'янських племенах того часу можна знайти у літописах візантійського імператора Маврикія (582-602 рр.): "...не правляться вони однією людиною, але з давніх часів живуть в народоправстві (демократії), а тому щастя та нещастя в житті вважається справою всіх”. Таким чином, можна зробити висновок, що в ментальності та суспільних відносинах слов'ян під впливом народної педагогіки визначалося співчутливе, людяне ставлення до людей "нещасних, убогих та калічних”.
Суспільне становище глухих у Київській Русі, порівняно з іншими країнами, хар ... Читати далі »

Категорія: Освіта глухих | Переглядів: 836 | Додав: Admin | Дата: 12.06.2013

Окружной административный суд города Киева удовлетворил иск прокуратуры Дарницкого района г.Киева и отменил распоряжение Дарницкой районной в г.Киеве государственной администрации, на основании которого помещение Киевской спецшколы-интерната №10 были противоправно предоставленные в аренду частным предприятиям.
В 2004 году Дарницкой районной в г.Киеве государственной администрации двум частным предприятиям были переданы в аренду сроком на 7 лет нежилые помещения Киевской спецшколы-интерната №10, где учатся дети, нуждаются в коррекции физического и умственного развития. Общая площадь помещений, предоставленных в аренду, сост ... Читати далі »

Категорія: Освіта України | Переглядів: 262 | Додав: Admin | Дата: 11.06.2013

     Міністр освіти і науки України Дмитро Табачник під час брифінгу в Кабінеті Міністрів України розповів про проведення зовнішнього незалежного оцінювання та початок вступної кампанії у 2013 році.
На початку брифінгу Дмитро Табачник нагадав присутнім про те, що щороку першого дня літа відзначається Міжнародний день захисту дітей.
     "У переддень цього свята, хотів би побажати нашим дітям щасливого дитинства, розуміння з боку дорослих та завжди сяючих усмішок. Одним з пріоритетів державної освітньої політики – є розвиток і забезпечення рівного доступу дітей, зокрема, дошкільнят до якісної освіти. Приємно сказати, що лише в першому кварталі цього року в Україні відкрилось додатково майже сто нових груп в дитячих садочках, створено кілька нових, відновлено діяльність шести, відкрито десять приватних дитячих садочків, створено десять навчально-виховних комплексів. Разом це дало мо ... Читати далі »
Категорія: Освіта України | Переглядів: 402 | Додав: Admin | Дата: 10.06.2013

Начнем с того, что я мечтала попасть на этот конкурс - Всеукраинский конкурс "Эрудит", который ежегодно проводится, как мы все знаем, в городе Киеве.
И вот, настал тот момент, когда мне сказали, что я еду на этот замечательный конкурс! Эмоции били через край, счастью не было предела!
Свершилось! Я в Киеве! Но не буду забывать, что как участница я поехала не одна.
В Киеве меня впечатлило все: от главного холла Южного вокзала и до места прибытия - Культурного центра УТОГ, куда нам нужно было явиться прямо с поезда. Всего из тридцати четырех участников смогли приехать только тридцать.
Итак, было около восьми утра, мы приехали вторыми, так как до нас уже приехал один конкурсант.
Време ... Читати далі »

Категорія: Країна глухих | Переглядів: 470 | Додав: Admin | Дата: 08.06.2013

19 квітня 2013р., в п'ятницю, о 6.20 ранку ми з однокласником Олексієм Гуньковим та вчителькою математики Людмилою Олександрівною вирушили до Києва, де в приміщенні Культурного центру Українського товариства глухих мав відбутися всеукраїнський конкурс "Ерудит".
О дев'ятій годині ми вже були на місці. Тут зібралися учні з вадами слуху з усієї України.
Конкурс для нас почався зі смачного сніданку. Мені хотілося подякувати кухарям, але чомусь я нічого їм не сказав…
Після сніданку всі учасники зібралися в актовій залі. Тут нас привітала Ірина Іванівна Чепчина, заступник ... Читати далі »

Категорія: Країна глухих | Переглядів: 297 | Додав: Admin | Дата: 07.06.2013

У дев’ятий раз випускники спеціальних навчальних закладів для глухих та зі зниженим слухом взяли участь у конкурсі "Ерудит”. Усього їх було 30 осіб з 21 школи.

І хоча все відбувалось за вже відпрацьованою програмою: спочатку - переказ (на цей раз - на тему "Про Батьківщину”), а потім - тестування з різних предметів шкільної програми, вистачало й нового. Зокрема, конкурсанти повинні були підготувати презентацію, розповівши про своє бачення власного майбутнього. ... Читати далі »

Категорія: Освіта глухих | Переглядів: 278 | Додав: Admin | Дата: 05.06.2013

В газете №12 "Наше життя” (2013) была опубликована статья Г.Воробель "Така молодіжна политика щодо осіб з порушеннями слуху неефективна!”, которая вызвала неоднозначные отклики неслышащих, в корне отличающиеся от точки зрения автора статьи. Обсуждение статьи шло на форуме сайта газеты, и сегодня мы приводим лишь некоторые выдержки, чтобы с ними могли ознакомиться наши читатели, которые не в курсе, что данная тема стала предметом горячих дебатов на форуме.

Прежде чем дать слово участникам, хотим разъяснить термин "инклюзивное образование”. Так называется образование, которое ... Читати далі »

Категорія: Країна глухих | Переглядів: 323 | Додав: Admin | Дата: 05.06.2013

« 1 2 ... 44 45 46 47 48 ... 50 51 »
Зробити безкоштовний сайт з uCozCopyright MyCorp © 2017